Gdańsk, ul. Wspólna

Osiedle Mieszkaniowe

Planowana

Nowa inwestycja mieszkaniowa w Gdańsku przy ul. Wspólnej to kolejny projekt inwestora RWS Investment Group, który wyróżnia się oryginalną zabudową i atrakcyjną lokalizacją, tuż przy tętniącym życiem Głównym Mieście, a jednocześnie pośród naturalnego otoczenia i płynącego z niego spokoju.

 

O INWESTYCJI

 

Nowy kompleks mieszkaniowy cechuje niska zabudowa z trzykondygnacyjnymi budynkami, w których znajdą się jedynie cztery mieszkania. Część oferty stanowić będą dwupoziomowe domy w zabudowie bliźniaczej. Wysokość wszystkich budynków nie przekroczy 9 metrów. W ofercie znajdą się mieszkania 3-, 4- i 5- pokojowe i w metrażach od 70 do 127 m². Każde z nich będzie posiadało balkon, a większość także przestronny taras sięgający nawet 50 m². Do mieszkań na parterze będą przynależały ogródki o powierzchni do ponad 100 m². Dużym atutem są także prywatne garaże (część z nich z podwójnym miejscem postojowym). Mieszkańcy pozostałych budynków będą mieć do dyspozycji parking naziemny. Architektura budynków z dekoracyjnymi elementami z czerwonej cegły na elewacji przywodzi na myśl charakter skandynawskiego miasta, który tworzy spokojną enklawę w stylu hygge.

 

Lokalizacja

 

Dzielnica Olszynka to jedna z niewielu dzielnic Gdańska o niskim stopniu urbanizacji, a jednocześnie w niewielkiej odległości od centrum miasta – zaledwie 2 km od ul. Długiej i Fontanny Neptuna. W najbliższym otoczeniu znajdują się rozległe tereny zielone i polany, które stanowią prawdziwą izolację od miejskiego zgiełku, tworząc miejsce naturalnej ciszy i spokoju. Zaledwie 200 metrów od planowanego osiedla znajduje się „łamany” przebieg Opływu Motławy, który nawiązuje do układu dawnych bastionów, a swym kształtem przypomina koronę. Wokół jego brzegów powstał teren rekreacyjny z licznymi alejkami, idealnymi do joggingu, wycieczek rowerowych, czy codziennych spacerów.

Wyjątkowa lokalizacja nowego osiedla zapewnia z jednej strony dostęp do bogactwa natury, a z drugiej nieograniczone możliwości miejskich udogodnień z bogatą infrastrukturą handlowo-usługową, kulturalną i rozrywkową. Wystarczy krótki spacer, by znaleźć się w centrum wydarzeń i pełnego uroku Głównego Miasta z najważniejszymi atrakcjami Gdańska – Fontanną Neptuna, Bazyliką Mariacką, Muzeum Narodowym i Muzeum II Wojny Światowej, a także Gdańskim Teatrem Szekspirowskim.

Na szczególną uwagę zasługuje również bliskość Dolnego Miasta, które w ostatnich latach przechodzi proces modernizacji i rewitalizacji historycznej przestrzeni. Odrestaurowane kamienice, nowatorskie restauracje i kawiarnie specialty, przyciągają mieszkańców tworząc nowe, modne miejsce w Gdańsku.

Inwestycja powstanie również w niewielkiej odległości od Podwala Przedmiejskiego będącego początkiem trasy wylotowej w kierunku Warszawy oraz drogą dojazdową do centrum miasta. Takie położenie zapewnia przyszłym mieszkańcom wygodną komunikację z całą trójmiejską aglomeracją.

Planowany termin rozpoczęcia prac budowlanych - III kw. 2021r.

Materiały umieszczone na niniejszej stronie internetowej objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej wszelkich informacji, fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. pod groźbą sankcji prawnych.