Gdańsk, ul. Wspólna

Osiedle Mieszkaniowe

Planowana

RWS Investment Group jest autorem projektu kameralnego osiedla mieszkaniowego, które powstanie w rozwijającej się dzielnicy Gdańska - Olszynka. Projekt wyróżnia się oryginalną zabudową i atrakcyjną lokalizacją, tuż przy tętniącym życiem Głównym Mieście, a jednocześnie pośród naturalnego otoczenia i płynącego z niego spokoju. Architektura budynków z dekoracyjnymi elementami z czerwonej cegły na elewacji przywodzi na myśl charakter skandynawskiego miasta, który tworzy spokojną enklawę w stylu hygge.

 

O INWESTYCJI

 

Nowy kompleks mieszkaniowy zostanie zrealizowany przez warszawskiego dewelopera o ugruntowanej pozycji rynkowej, który od kilku lat rozwija się również na rynku trójmiejskim.

 

Lokalizacja

 

Dzielnica Olszynka to jedna z niewielu dzielnic Gdańska o niskim stopniu urbanizacji, a jednocześnie w niewielkiej odległości od centrum miasta – zaledwie 2 km od ul. Długiej i Fontanny Neptuna. W najbliższym otoczeniu znajdują się rozległe tereny zielone i polany, które stanowią prawdziwą izolację od miejskiego zgiełku, tworząc miejsce naturalnej ciszy i spokoju. Zaledwie 200 metrów od planowanego osiedla znajduje się „łamany” przebieg Opływu Motławy, który nawiązuje do układu dawnych bastionów, a swym kształtem przypomina koronę. Wokół jego brzegów powstał teren rekreacyjny z licznymi alejkami, idealnymi do joggingu, wycieczek rowerowych, czy codziennych spacerów.

Wyjątkowa lokalizacja nowego osiedla zapewnia z jednej strony dostęp do bogactwa natury, a z drugiej nieograniczone możliwości miejskich udogodnień z bogatą infrastrukturą handlowo-usługową, kulturalną i rozrywkową. Wystarczy krótki spacer, by znaleźć się w centrum wydarzeń i pełnego uroku Głównego Miasta z najważniejszymi atrakcjami Gdańska – Fontanną Neptuna, Bazyliką Mariacką, Muzeum Narodowym i Muzeum II Wojny Światowej, a także Gdańskim Teatrem Szekspirowskim.

Na szczególną uwagę zasługuje również bliskość Dolnego Miasta, które w ostatnich latach przechodzi proces modernizacji i rewitalizacji historycznej przestrzeni. Odrestaurowane kamienice, nowatorskie restauracje i kawiarnie specialty, przyciągają mieszkańców tworząc nowe, modne miejsce w Gdańsku.

Inwestycja powstanie również w niewielkiej odległości od Podwala Przedmiejskiego będącego początkiem trasy wylotowej w kierunku Warszawy oraz drogą dojazdową do centrum miasta. Takie położenie zapewnia przyszłym mieszkańcom wygodną komunikację z całą trójmiejską aglomeracją.

Materiały umieszczone na niniejszej stronie internetowej objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej wszelkich informacji, fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. pod groźbą sankcji prawnych.