Park handlowy w Barczewie z pozwoleniem na budowę

16, 06, 2021

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy pozwolenie na budowę nowego parku handlowego, który powstanie w miejscowości Barczewo w województwie warmińsko-mazurskim. Będzie to już nasz siódmy obiekt w północno-wschodniej części kraju.

W ramach pierwszego etapu inwestycji powstanie nowoczesny park handlowy o łącznej kubaturze ponad 12 000 m³. Składać się na niego będą dwa obiekty – jeden z nich o kubaturze 7 500 m³ będzie dedykowany znanej niemieckiej sieci dyskontowej, która otworzy swój pierwszy sklep w tej miejscowości. W drugim obiekcie powstaną natomiast trzy wielkopowierzchniowe lokale handlowe. Udział w nowym projekcie zapowiedziały już znane marki z branży drogeryjnej oraz europejska sieć dyskontów odzieżowo-przemysłowych. Jeszcze przed rozpoczęciem budowy obiekt został skomercjalizowany w 100%.

  • Mamy nadzieję, że nowy park handlowy w Barczewie stanie się atrakcyjnym miejscem codziennych zakupów dla lokalnej społeczności. Mniejsze miejscowości były do tej pory często pomijane i niedoceniane przez inwestorów, a nasze doświadczenie pokazuje, że są to rynki z bardzo dużym potencjałem. Ostanie zmiany gospodarcze również to potwierdziły. Mieszkańcy niewielkich miast coraz częściej oczekują łatwego dostępu do podstawowych dóbr i bogatej oferty handlowo-usługowej, a dzięki naszym inwestycjom i tworzeniu Regionalnych Centrów Handlowych, jesteśmy w stanie zaoferować im dostęp do topowych marek w jednym miejscu – mówi Wojciech Sypniewski, współzałożyciel Grupy RWS.

Inwestycję wyróżniać będzie doskonała lokalizacja, tuż przy drodze krajowej nr 16, na odcinku Olsztyn-Mrągowo oraz zaledwie dwie minuty jazdy samochodem do centrum miasta. W pobliżu nowego parku handlowego znajdują się liczne osiedla mieszkaniowe, szkoła podstawowa, przedszkole miejskie oraz stacja paliw.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę tego roku.

Materiały umieszczone na niniejszej stronie internetowej objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej wszelkich informacji, fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. pod groźbą sankcji prawnych.