Gdańsk, ul. Podwale Przedmiejskie

Hotel Diament

Planowana

Hotel czterogwiazdkowy zlokalizowany będzie w samym centrum Gdańska przy ul. Podwale Przedmiejskie, w bardzo bliskim sąsiedztwie Śródmieścia i Starego Miasta.

Projekt przedstawia czterokondygnacyjny budynek, w którym parter obejmuje zespół recepcji i lobby, kompleks konferencyjny, gastronomiczny i rekreacyjny, tj. strefę SPA: basen, siłownia, sauna, a piętraI-III – pokoje hotelowe w liczbie 150. Dodatkowo, obiekt obsługiwać będzie układ wind (główna, dla osób niepełnosprawnych, ewakuacyjne i do zespołu rekreacyjnego). W planie ujęty jest także parking na 51 miejsc z wyznaczeniem 4 miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Budynek został zaprojektowany w nowoczesnym stylu ze współczesnymi detalami, który nawiązuje do bliskiego otoczenia, tj. prosta, pionowa bryła, płaskie dachy odpowiadające wałom stadionu.

W pobliżu inwestycji znajdują się największe atrakcje turystyczne Gdańska: teatr, muzea, filharmonia, restauracje, puby oraz kawiarnie.

Ponadto, hotel będzie doskonale skomunikowany z miejskimi liniami tramwajowymi oraz autobusowymi.

Powierzchnia netto budynku
ok. 8014 m2
Powierzchnia działki
6939 m2
Liczba pokoi
150
Ilość miejsc parkingowych
51 (w tym 4 miejsca dla niepełnosprawnych)

Obecnie projekt jest na etapie uzyskania pozwolenia na budowę.

Materiały umieszczone na niniejszej stronie internetowej objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania zamieszczonych na niniejszej stronie internetowej wszelkich informacji, fotografii, grafik, banerów, znaków, tekstów itp. pod groźbą sankcji prawnych.